Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki – forma stacjonarna


Jak co roku Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie organizuje cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów.

Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki to krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z fizyki na poziomie rozszerzonym. Chcemy usystematyzować wiedzę uczniów, zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnić ewentualne braki. Zakres tematyczny zajęć pokrywa się w całości z wymaganiami maturalnymi, ale na tak krótkim kursie nie omówimy wszystkich problemów mogących pojawić się na maturze. Pogotowie nie zastąpi systematycznej nauki, ale wspomoże naukę prowadzoną w szkole średniej.

Zapraszamy do udziału w kursie, który odbędzie się w Instytucie Fizyki UMCS w Lublinie w formie wykładów z pokazami, ćwiczeń rachunkowych i zajęć doświadczalnych. Planujemy cykl 5 spotkań trwających około 5 godzin każde w pierwszym tygodniu ferii w Województwie Lubelskim w dniach 16-21 stycznia 2023. Każdy wykład i ćwiczenia będzie poświęcony poszczególnym działom fizyki wymaganym na maturze.

Udział w kursie jest całkowicie bezpłatny, jednak wymagana jest rejestracja. Dla uczestników kursu, którzy dodatkowo polubią fanpage: www.facebook.com/pogotowieprzedmaturalne  zostanie utworzona zamknięta grupa, na której udostępniane będą materiały z zajęć. Jest to też przestrzeń, w której uczniowie będą mogli zadawać pytania i skorzystać z dodatkowych konsultacji.

Zapisy na Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki i szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.umcs.pl/pl/pogotowieprzedmaturalne.htm oraz archimedes.umcs.plRejestracja rozpocznie się w czwartek 5 stycznia o godzinie 8.00. Liczba miejsc ograniczona! O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki – forma stacjonarna jest organizowane przez Instytut Fizyki UMCS w Lublinie we współpracy ze stowarzyszeniem Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe LuTEN i Oddziałem Lubelskim Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Uwaga!

Jeśli jesteś zainteresowany formą zdalną Pogotowia Przedmaturalnego z Fizyki kliknij tutaj.

Skip to content