Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki – forma zdalna


Uwaga!

Na najbliższe spotkanie przyjęliśmy wszsytkich z listy rezerwowej.
Prosimy o sprawdzenie skrzynki pocztowej. Jeśli mail z linkiem do spotkania nie dotarł, prosimy o kontakt z organizatorami.

Jak co roku Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie organizuje cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów.

Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki to krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z fizyki na poziomie rozszerzonym. Chcemy usystematyzować wiedzę uczniów, zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnić ewentualne braki. Zakres tematyczny zajęć pokrywa się w całości z wymaganiami maturalnymi, ale na tak krótkim kursie nie omówimy wszystkich problemów mogących pojawić się na maturze. Pogotowie nie zastąpi systematycznej nauki, ale wspomoże naukę prowadzoną w szkole średniej.

Zapraszamy do udziału w zdalnym kursie, który odbędzie się na platformie MS Teams. Planujemy cykl 10 spotkań trwających po około 2,5 godziny każde, podzielonych na dwie części. Zajęcia będą odbywać się w kolejne soboty począwszy od 21 stycznia 2023. Spotkania podzieliliśmy na bloki poświęcone poszczególnym działom fizyki wymaganym na maturze.

Udział w kursie jest całkowicie bezpłatny, jednak wymagana jest rejestracja. Dla uczestników kursu, którzy dodatkowo polubią fanpage: www.facebook.com/pogotowieprzedmaturalne  zostanie utworzona zamknięta grupa, na której udostępniane będą materiały z zajęć. Jest to też przestrzeń, w której uczniowie będą mogli zadawać pytania i skorzystać z dodatkowych konsultacji.

Zapisy na Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki i szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.umcs.pl/pl/pogotowieprzedmaturalne.htm oraz archimedes.umcs.plRejestracja rozpocznie się w czwartek 5 stycznia o godzinie 8.00. Liczba miejsc ograniczona! O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki – forma zdalna jest dofinasowane z Budżetu Państwa w ramach programu Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu z grantu SONP/SP/548749/2022 Ucz się z MaFiI-ą 3.

Uwaga!

Jeśli jesteś zainteresowany formą stacjonarną Pogotowia Przedmaturalnego z Fizyki w Instytucie Fizyki UMCS w Lublinie kliknij tutaj.

Skip to content